Proč a koho bolí záda?

Bolesti v zádech se staly v dnešní době jednou z nejčastějších příčin, jež nutí jít nemocného k lékaři. Evropa poukazuje zvýšení v počtu prostonaných dnů za posledních deset let o 100%. Ale pouze 15 % nemocných je indikováno pro pomoc lékaře. Zbývající skupinou jsme my ostatní, které prostě záda tam či jinde bolí a nějakým způsobem omezují náš pohyb, život. Je potřeba si uvědomit, že tento typ bolesti není nemoc, ale realita, ke které je nutno přistoupit. A právě podmínkou k efektivnímu odbourání bolesti je zařadit a naučit se a chtít správně cvičit.

Co tedy nejčastěji způsobuje bolest zad?

  1. Špatný způsob sezení u PC
  2. Zvedání těžkých břemen
  3. Dlouhé stání v předklonu (například práce u pásu)
  4. Jednostranná zátěž

Naprostá většina bolestí páteře vzniká jednostrannou zátěží. Jde o špatný způsob sezení, zvláště v práci u PC, dále zvedání těžkých břemen, dlouhé stání v předklonu, navíc s hlavou v předklonu. Současně podotýkám, že neznám žádného zdravého sportovce.

Pokud si oblíbíte své zdravotní cviky proti bolestem zad a vydržíte se cvičením, dokonale tak ovlivníte nejen své zdraví, ale i kvalitu života. Rozhodně nebudete litovat.

Našli jste se v jedné z těchto skupin? Bolí Vás záda a ptáte se, co s tím? Kde mám začít? Kde najít všechny potřebné informace?

Mám pro vás dobrou zprávu! 🙂 Můžete si stáhnout 10 OVĚŘENÝCH ZPŮSOBŮ, JAK SI POMOCI V DOMÁCÍCH PODMÍNKÁCH PŘI AKUTNÍ BOLESTI ZAD ➡️ PDF NÁVOD ZDARMA 

Mgr. Jitka Hipčová, Škola zdravá záda

Komentáře