MŮJ PŘÍBĚH

Jmenuji se Jitka Hipčová a jsem fyzioterapeutka. A jak to všechno začalo?

Studovala jsem na Karlově Univerzitě obor fyzioterapie a po ukončení studií jsem nastoupila na rehabilitační oddělení nemocnice Příbram. A tam jsem měla to štěstí, že jsem mohla projít všechna oddělení, kde jsme se s kolegyněmi střídaly.

Pro mě nejdůležitější, abych se co nejvíce zdokonalila a naučila přesně to, co jsem chtěla a ke své práci potřebovala byla neurologie a ortopedie. Řekla bych, že ještě více zmíněná neurologie. Pod rukama mi prošly všechny diagnózy, které si umíte jen představit.

Já se tam vidím, jako dnes. Stála jsem u postele, když sanitka přivážela pacienty s bolestí zad, mnohdy s infuzí v ruce a zdravotníci je překládali na “tu” postel. A já jsem měla velké štěstí, že jsem tyto všechny postupy s pacientem mohla zažít. Když prošli akutní fází, byli doporučeni k nám na oddělení rehabilitace, což bylo o patro níže, a zde jsem si je přebírala a pracovala jsem s nimi od A do Z.

A pak došlo na zlom. Někteří pacienti, byli propuštěni a stále pravidelně cvičili, a to bylo bezva. Ale, když necvičili, tak to byla známka toho, že se za 2-3 měsíce, maximálně do roka vrátili s bolestí zad zpět.

Následně se mi začalo stávat to, že mi pacienti začali volat soukromě a ptali se mě, jak mají pokračovat. Co dělat, aby se jim bolesti zad nevrátily nebo dokonce nezačaly ještě zhoršovat, kde mohou pokračovat? A tak vznikla poptávka po mém cvičení a vedení…

Nemocnice mě začala v tomto ohledu limitovat. Pacienti totiž měli omezené množství počtu návštěv, procedur a cvičení. Neměla jsem tedy prostor pro kompletní péči - léčení. A tak jsem se rozhodla, že všechny postupy, rady cviky a návyky  zakomponuji do jednoho celku, protože jsem na pacientech viděla, co funguje a všechny případy byly jako přes kopírák…

Proto jsem si před 15 lety otevřela soukromou ordinaci. Pak jsem ale chtěla své cvičení předávat dále a nechtěla jsem být limitována ani místem, ani časem. Věděla jsem, že mohu pomáhat lidem, kteří žijí na druhé straně republiky.

Moje dcera Eliška se tenkrát zajímala o online marketing a tvorbu online kurzů. Slovo dalo slovo, spojila jsem síly s dcerami Eliškou a Kačkou a v roce 2017 jsem spolu s nimi založila revoluční projekt Škola zdravá záda, kde učím svůj vlastní systém cviků, který odbourává bolesti zad.

Musím říci, že to byla od školy taková moje vize, měla jsem to v podvědomí, chtěla jsem toho docílit. Dnes předávám svůj vlastní systém cviků a pomáhám lidem s odstraněním bolestí zad. 

V rámci Školy zdravá záda mám dnes svoji soukromou ordinaci (cvičebnu) a vedu kurzy cvičení proti bolesti zad, a to online i živě u nás v Příbrami odkud pocházím. Klienty,  kteří ke mě dochází osobně manuálně uvolním, ale následně je potřeba uvolnění dotáhnout do konce a tak je směřuji na mé kurzy cvičení proti bolesti zad, protože jen takto z dlouhodobého hlediska dosáhnout opravdové úlevy...

" Je to o vás a vaší práci na sobě. Směřování na kurz cvičení je bezpodmínečně nutné a pak lze docílit skvělých výsledků."

Musím říci, že kurzy cvičení, a to nyní mluvím jen o těch živých v Příbrami mi týdně projde cca 80 lidí. Mými online kurzy prošlo neuvěřitelných 1038 klientů a celkově online kurzy čítají 1836 objednávek a já mám velkou radost, že se lidé k mému cvičení vracejí.

Všechno jsou to skvělí klienti, já se na ně těším a mám velkou radost, když vidím jejich výsledky. Když jim cvičení vyhovuje, pomáhá a jak bolesti ustupují. 

"Cvičení by se mělo stát celoživotní součástí, protože neexistuje žádná kouzelná pilulka, která by jednou provždy odstranila vaše bolesti zad.
Ale všichni to máme ve svých rukách a já vás ráda touto cestou budu vést…"

JÁ V MÉDIÍCH

Rozhovor pro TV NOVA

Jitka Hipčová v rozhovoru pro TV NOVA. Jak správně sedět a ukázka cviků k protažení zad.

Rozhovor pro Family fresh News

Přijala jsem pozvání k rozhovoru na téma: Tajemství zdravého pohybu

Rozhovor s MUDr. Petrem Blehou

V rozhovoru s MUDr. Petrem Blehou uslyšíte:

Jaký vliv má dnešní doba na naši páteř?
Je možné se vyhnout operaci zad pomocí správného cvičení?
Osobní zkušenosti se cvičením Jitky Hipčové

Minikurz zdarma

Bolí vás záda a nevíte, kde začít?

Přáli byste si žít plnohodnotný život bez bolesti zad a omezování? Ale cítíte se jako v bludišti, nevíte kdy kam?

Přihlaste se do mého intenzivního 5 denního
minikurzu zdarma: Jak na rychlou úlevu od bolesti zad

Facebooková stránka

Připojte se k naší stránce Škola zdravá záda za facebooku!

Online kurzy 

Online kurzy s vedením fyzioterapeutky Mgr. Jitky Hipčové

Skupinové lekce

Skupinové lekce cvičení proti bolesti zad v Příbrami.