Jak se v zimním období udržovat ve formě a bez bolesti zad? Víme, jak na to!

V letních měsících máme všichni obvykle více pohybu, lehčí stravu, jsme uvolnění, dá se říct, že nás nic moc nebolí. A jak je to v zimním období?

Proč se v zimních měsících cítíme zatuhlí?

Protože obecně v zimě máme méně pohybuklouby a svaly začnou tuhnout a nejvíce pak trpí svaly kolem celé páteře, dále klouby kyčelní, kolenní i ramenní. V důsledku zimy jsou rovněž pomalejší tělesné funkce. Naše tělo automaticky soustřeďuje energii a více krve na udržení tělesné teploty vnitřních orgánů, a to dokáže pořádně ochladit. Znamená to, že vás pravděpodobně zebou ruce a chodidla.

Jak se cítit „fit ?“

Zapomeňte na to, nechávat své tělo v zimě dlouho v klidu či v „zimním spánku.“ Naopak– nejdůležitější prevencí proti bolesti zad, kloubů i páteře je pravidelný pohyb. Pro zimní období platí dostatek pravidelného pohybu dvojnásob. Když se dostatečně hýbete tak:

  • Bojujete proti bolesti zad
  • Prokrvíte vaše klouby a svaly
  • Zahřejete se
  • Zmírníte duševní napětí
  • Staráte se o své zdraví zdravým pohybem

Stačí pár minut denně a své tělo udržíte v kondici. Návod, jak se pečlivě protáhnout jsem pro Vás připravila ZDARMA, a to v podobě e-booku „7 tajných cviků pro zdravá záda“, který si můžete zcela zdarma stáhnout ZDE. Spojíte zde protahování se správným dechem a uvolníte svalové a tělesné napětí. Všechny cviky doporučuji provádět pomalu a soustředěně. Jsem si jistá, že účinky uvidíte již po první odcvičené sérii.

Všeobecně je znám zvyšující se počet prostonaných dnů pro bolest zad v Evropě, a to každé desetiletí o 100 %. Dost velké procento, že? Tak nezapomínejme na své tělo, přece chceme být zdraví a pracujme na sobě! Dopřejte si protažení se Školou zdravá záda. Sledova mě můžete i na facebooku, kde přidávám pravidelně  rady a tipy, jak vyzrát nad bolestí zad!

Vaše Jitka

Komentáře